Google İşletme ve Harita Kaydı

Google işletme ve harita kaydı birbirleriyle uyumlu çalışan Google hizmetleridir. Birini kullandığınız zaman diğerini de kullanmış olursunuz. Çünkü harita kaydı hizmeti işletme özelliğinin içerisinde yer alır. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu iki hizmet ile satışlarınızı ve markanızın değerini artırabilirsiniz.

01.

Google İşletme

Google işletme nedir? Google hem bireysel kullanıcıları hem de şirketlere birden fazla hizmet sunar. Bu hizmetlerin bazıları sadece bireysel kullanıcıları veya işletmelere hitap ederken bazıları da her ikisine hitap eder. Her iki tarafa da hitap eden Google My Business önceliğini işletmelere verir. Eğer Google’da işletme hesabınız varsa ücretsiz olarak faydalanabildiğiniz My Business ile kullanıcılarınıza kendi işletmeniz hakkında bilgi verirsiniz.

Google işletme hakkında bilgi isteyen kullanıcıları için sizlerden iş adresinizi ve çalışma saatlerinizi belirtmenizi ister. Kullanıcılar arama motorunda yaptıkları arama da kendisine yakın işletmeleri ve ulaşmak istedikleri saatte açık olup olmadığınızı öğrenir. Bunun yanı sıra sizden hizmet alan müşterileriniz işletmeniz hakkında yorum da yapabilir. Eğer sizden ürün almak isteyen kullanıcı olumlu yorumları görüp ve istediği ürünü sizde bulursa alışveriş yapmak isteyeceği ilk yer sizin şirketiniz olur.

02.

GOOGLE İŞLETMENİN FAYDALARI

  • Şirketinizin sunduğu ürün ya da hizmeti almak isteyen kullanıcıları şirketinizi araştırdığı zaman sizinle ilgileri bilgileri görünce sizle iletişime geçer ve ürüne olan güveni artar. Bu sayede potansiyel müşterilerinize hızlı bir şekilde ürününüzü satmış olursunuz.
  • İşletmenizin ne kadar profesyonel bir şirket olduğunu gösterirsiniz.
  • Müşterileriniz bir problem yaşadığı zaman sizinle daha hızlı iletişime geçer.
  • Müşterilerinizin yaptığı yorumları görebilir ve bunları yönlendirirsiniz.

Harita Kaydı

Google işletme ekleme işlemini yaptıktan sonra kullanıcılarınızın en çok işine yarayacak hizmet harita kaydıdır. Çünkü kullanıcılar yakınlarında bulunan şirketlerden hizmet almayı daha çok ister ve ilk işletmenizi tercih eder. Google işletme hesabı açan şirketlere zorunlu olarak kullanmasını istediği hizmeti hem mobilden hem de bilgisayarınızla yapabilirsiniz.

Google İşletme ve Harita Kaydı Hizmetini Nüve Core’dan Almalısınız?

Google işletme ve harita kaydı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bu özellikleri kullanmak kolay gibi gözükür. Fakat kullanılması bilgi bir isteyen hizmettir. Çünkü ana başlık olarak bu hizmetler sunulur fakat bu hizmetlerin altında Google işletmeler için birbirinden faydalı bir çok hizmeti daha var. Eğer bu alt hizmetleri doğru ve planlı kullanırsanız şirketinizin itibarı ve satışlarını artırırsınız.. İşletmeniz hakkında birçok istatistiği görmeniz bu alt hizmetlere örnek olarak verilebilir. Google sizlere işletmenizin web sitesine uğrayan kullanıcıların nereden geldiğini gösterir. Direkt işletmenizi mi arattığını, keşif yaparken mi yoksa reklamlar ile mi geldiğini görebilirsiniz.

Google işletme hesabı konusunda tecrübeli olan ekibimiz ile Google’a daha az para ödeyerek daha fazla hizmetten faydalanabilirsiniz. Ayrıca yukarda bahsettiğimiz özellikleri tam anlamıyla kullanır ve şirketinizin ve markanızın değerini ve itibarını artırabilirsiniz. İşletmenizi  her alanda büyütmek istiyorsanız Nüve Core yanınızda.