01.

İçerik Pazarlama

İçerik Pazarlama nedir? Şirketinizin ürettiği ürün ya da hizmetin tanıtımını yapmak için kullandığınız metinin, görselin ve videonun hedef kitlenizin özelliklerine göre düzenlenmesine içerik pazarlama denir. Bu pazarlama türü dijital pazarlamanın en önemli parçalarından biridir. Çünkü vereceğiniz reklamların içeriklerinin müşterilerinize uygun olması gerekir. Eğer bu reklam türünü doğru bir şekilde kullanmazsanız ürünlerinizin kalitesini düşürürsünüz. Ürünlerin kalitesi düştü ise satışlar olumsuz yönde ilerler.

İçerik pazarlama sürecini doğru yönettiğiniz zaman ürünlerinizin değerini artırırsınız. Alışveriş reklamları, gmail reklamları, YouTube reklamları, yeniden pazarlama reklamları, sosyal medya yönetimi ve sosyal medya reklamları gibi önemli reklam türlerinin çalışması için içeriklerinizin kaliteli ve belirli noktalara uygun üretilmesi gerekir. Bu süreci yönetirken bazı aşamalara da dikkat etmeniz gerekir.

02.

Woodmart extra feature

İçerik Pazarlama Aşamaları

İçerik pazarlama sürecini yönetirken belirli aşamaları ve belirli noktalara dikkat etmeniz gerekir. Bu aşamalarda ya da noktalarda hata olduğu zaman diğer süreçleri de kötü etkileyebilir. Bu süreci tek başınıza yönetemediğiniz zaman içerik pazarlama ajansları arasında en tecrübelisi olan Nüve Core’dan destek alabilirsiniz.

  • Öncelik olarak hedef kitleniz tekrardan belirlenir.
  • Hedef kitlenizin ürünlerinize hızlı bir şekilde ulaşması için anahtar kelime çalışması yapılır.
  • Bu araştırmalar sonucunda içerikleriniz geliştirilir.
  • Daha sonra içerik üretimine başlanır.
  • Müşterilerinize ulaşabileceğiniz kanallar üzerinden içerikleriniz paylaşılır.
  • Oluşan etkileşimler raporlanır.
  • Çıkan raporlara göre içerikler güncellenir.

Ne Tür İçerikler Düzenlenir?

İnfografikBasın BülteniBlogSunumVideolar