COMMODO SCELERISQUE.

İnternet kullanan her kullanıcın en az bir tane mail hesabı vardır ve bu mail sahibi kullanıcılar düzenli olarak her hafta bir kez dahi olsa hesabına gelen mailleri kontrol eder. Kullanıcılar maillerini kontrol ettiği zaman karşılarına şirketler tarafından gönderilen maillerin geldiğini görür. Ana sayfasına düşen maillerin dışında spam kutucuğunda da hesap sahiplerinin göremediği binlerce reklam maili olur.

PARTURIENT FRINGILLA.

Potansiyel müşteriye ulaşma konusunda en önemli internet araçlarından biri mail olduğu için şirketler kullanıcılarına bu araçtan ulaşmaya çalışır. Bu yüzden mail kullanıcılarına binlerce reklam maili gelir. Şirketlerin insanlara ulaşmak için birçok yöntem ve araç kullanarak gönderdiği maillere de Mail Marketing denir.

COMMODO SCELERISQUE.

Mail marketing diğer potansiyel müşteriye ulaşma hizmetlerinden daha etkili ve ücretsiz bir hizmettir. Daha fazla satış yapmak için yapılan kampanalar, hediye çekleri veya indirim kuponları şirketler tarafından mail yoluyla kullanıcılara ulaştırılır. Eğer kullanıcı şirketin oluşturduğu kampanyayı beğenirse alışveriş yapacağı zaman ilk o şirketi tercih edebilir. Bu hizmeti etkili kullanmak istiyorsanız bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Bu noktaların uygulanması veya mail marketing sürecini yönetmek deneyim ve bilgi ister. Bu yüzden bu süreçte profesyonel ajanslardan yardım almalısınız.

Mail Marketing’de Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Mail Marketing hizmetini kullanılırken dikkat edilmesi gereken noktalar var. Bu noktalar uygulanır ve süreç doğru yönetilirse reklam maili gönderilen kullanıcıların büyük bir çoğunluğu şirketin web sitesini ziyaret eder. Bu süreçler uygulandığı zaman klasik reklam maili değil kullanıcıya değer veren bir reklam maili göndermiş olursunuz. Bu şekilde mail gönderdiğiniz zaman kullanıcıların dikkatini çekersiniz. Çünkü yapılan araştırmalara göre kullanıcıyı müşteri olarak değil de şirketin bir paydaşı gibi gören işletmeler itibarını ve değerini artırdı. Bu yüzden bu süreçlere ayrıca dikkat edilmesi önemlidir. Mail Marketing’de dikkat edilmesi gereken noktalar;

  • Kullanıcıya doğru mesajı iletilmeli
  • Mailler de şirketin ismi kullanılmalı
  • Kullanıcıları etkileyecek başlıkları bulunmalı
  • Gönderilen mailin kullanıcıya özel olduğuna inandırılmalı
  • Atılan maillerin mobilde çalışmalı
  • Kullanıcıyı direk satışa yönlendirilmemeli.

Nüve Core olarak deneyim ve bilgi isteyen süreci birlikte yönetir ve dikkat edilmesi gereken noktaları sizin yerinize biz uygularız. Bu zorlu süreçte ortaya çıkan istatistikleri sizinle paylaşırız. Şeffaf bir yönetim belirlediğimiz için yaşanan olayları görmenizi isteriz. Hedef kitlenize uygun reklam mailleri hazırlandığı için yaşanan olumlu süreçler kısa ve orta vadede kendini gösterir. Diğer kullanıcılara hazırlanan mailleri veya daha fazla detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.