İşletmelerin kısa, orta ve uzun vade de planları ve hedefleri olur. Kısa vadeli hedefleri gerçekleştirmek için operasyonel  pazarlama yönetimi uygulanır. Operasyonel pazarlama da belirlenen hedefi nasıl gerçekleştirileceği ve bu hedefin gerçekleştirmenin sonuçlarına odaklanılır. Stratejik pazarlama, işletmenin orta ve uzun vadeli hedeflerini nasıl gerçekleştirileceğinin araştırılması, rakiplerin analiz edilmesi, planlanması ve uygulanması sürecine verilen isimdir.

Stratejik pazarlama işletmelerin diğer işletmelerden ayıran özelliklerini, hedef kitlenin özelliklerini, isteklerini ve rekabet pazarını kapsar. Bu noktaları kapsadığı için pazarın ve şirketin durumuna göre hareket edilir. Pazarda oluşabilecek bir ihtiyaç önceden belirlenir ve buna göre üretime geçilir. Bu pazarlama türünü uygularken nerede, nasıl ve ne zaman rekabet edeceğinizin sorularını bilmeniz gerekir. Bu soruların cevabını tek başına almak zor olur. Bu yüzden bu işte tecrübeli ve deneyimli ajanslarla çalışmalısınız.

Nüve Core olarak stratejik pazarlama planlanması sürecini birlikte yürütürüz. Orta ve uzun vadedeki hedeflerinizi gerçekleştirirken rakipleriniz ile aranızdaki rekabette ön plana çıkarırız. Ayrıca satışlarınız da olumlu ve yüksek artışlar yaşanmasında yardımcı oluruz. Ürünlerinizin ve markanızın değerini artırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Stratejik Pazarlama Yönetimi Neden Önemlidir?

  • Stratejik pazarlama süreci işletmelerin daha yüksek satışlar yapmasını sağlar.
  • Ürünlerinizin değerini artırır.
  • Ürünlerinizin reklamını yapma olanağı sunar.
  • Hedef kitlenizi, sadık müşteri statüsüne getirmenizi sağlar.
  • Markanızın değerini artırır.
  • Orta ve uzun vadeli hedeflerinize bir adım daha yakınlaşırsınız.

Stratejik Pazarlama Öğeleri Nelerdir?

  • Firmanızın kaliteden ödün vermediği ürün ya da hizmetler in belirlenmesi.
  • Rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayacak ürünlerin saptanması.
  • Hedef kitlenin araştırılması.
  • Satış öncesi ve sonrası hizmete devam edilmesi.

Neden NÜVE CORE İle Bu Süreci Yönetmelisiniz?

Alanında uzman, kendine güvenen ve birlikte başarmayı hedefleyen bir firmayız ve ihtiyacınız olan dijital pazarlama tekniklerini belirler ve sizlere bu süreç hakkında bilgiler veririz. Ürünlerinizin ve markanızın değerini artıracak yöntemi birlikte seçtikten sonra kısa sürede bu yöntemleri hayata geçiririz. Teknikleri uygulamadan önce, uygularken ve uyguladıktan sonra çıkan sonuçları sizinle paylaşarak şeffaf bir yönetim uygularız. Çıkan sonuçları yorumladıktan sonra piyasa ya da şirket içinde alınması gereken kararları sizinle paylaşır ve alternatif yollar sunarız. Analizler sonucu belirlediğimiz hedef kitlenize kısa ve kolay yoldan ulaşmanıza yardımcı oluruz. Ayrıca ürünlerinizin tanıtımını yapmanızı da sağlarız. Sizlere değer katacak tekniklere uygun fiyata ulaşmak isterseniz Nüve Core ile iletişime geçebilirsiniz.